ON4735E-R58 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
47 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
ON4735E-R58
DigiKey Part Number
ON4735E-R58-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ON4735E-R58
Description
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
-450ppm/°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)