ON4355E-R65 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Ohmite
In Stock: 0
Datasheet
4.3 MOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
ON4355E-R65
DigiKey Part Number
273-ON4355E-R65TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ON4355E-R65
Description
RES 4.3M OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
-800/ +1500ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)