ON2435E-R65 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
24 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
ON2435E-R65
DigiKey Part Number
273-ON2435E-R65TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ON2435E-R65
Description
RES 24K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)