ON1045E-R58
DigiKey Part Number
273-ON1045E-R58TR-ND - Tape & Reel (TR)
273-ON1045E-R58CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ON1045E-R58
Description
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
-700ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)