OM1615E-R58
DigiKey Part Number
OM1615E-R58-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OM1615E-R58
Description
RES 160 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
160 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Temperature Coefficient
-450ppm/°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)