OL3305E-R52
DigiKey Part Number
OL3305E-R52-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OL3305E-R52
Description
RES 33 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
-450ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)