OK3955E-R52
DigiKey Part Number
OK3955E-R52-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OK3955E-R52
Description
RES 3.9M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
-800/ +1500ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)