OJ6245E-R52
DigiKey Part Number
OJ6245E-R52-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OJ6245E-R52
Description
RES 620K OHM 5% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
620 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
-700ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)