MOX-1-12-1007F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Ohmite
In Stock: 43
Datasheet
1 GOhms ±1% 2.5W Through Hole Resistor Axial High Voltage Thick Film
MOX-1-12-1007F
DigiKey Part Number
MOX1F-1000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-1-12-1007F
Description
RES 1 GOHM 1% 2.5W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MOX-1-12-1007F Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.310" Dia x 1.120" L (7.87mm x 28.45mm)