LVK24R033DER
DigiKey Part Number
273-LVK24R033DERTR-ND - Tape & Reel (TR)
273-LVK24R033DERCT-ND - Cut Tape (CT)
273-LVK24R033DERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LVK24R033DER
Description
RES 0.033 OHM 0.5% 1W 2412
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 mOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LVK24R033DER Models
Category
Features
Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)