Image for AG10J33RE is not available
AG10J33RE
DigiKey Part Number
2485-AG10J33RE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AG10J33RE
Description
RES 33 OHM 5% 10W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Non-Magnetic
Category
Power (Watts)
Mfr
Features
Non-Magnetic
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)