25J12K5E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Ohmite
In Stock: 0
Datasheet
12.5 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
25J12K5E
DigiKey Part Number
25J12K5E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25J12K5E
Description
5W 12K5 OHMS VITREOUS 5%
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Box
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.276" Dia x 1.016" L (7.00mm x 25.80mm)