S41BAC-P10MCC0-650S
DigiKey Part Number
1907-S41BAC-P10MCC0-650S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S41BAC-P10MCC0-650S
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S41BAC-P10MCC0-650S Models
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C