S41BAC-P10MCC0-600S
DigiKey Part Number
1907-S41BAC-P10MCC0-600S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S41BAC-P10MCC0-600S
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S41BAC-P10MCC0-600S Models
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C