S11MA7-P10MCC0-5270
DigiKey Part Number
S11MA7-P10MCC0-5270-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11MA7-P10MCC0-5270
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S11MA7-P10MCC0-5270 Models
Color
Gray
Current Rating (Amps)
2.75A
Number of Positions
10
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C