S11MA7-P09MCC0-6530 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 18
Datasheet
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S11MA7-P09MCC0-6530
DigiKey Part Number
S11MA7-P09MCC0-6530-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11MA7-P09MCC0-6530
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S11MA7-P09MCC0-6530 Models
Color
Gray, White
Current Rating (Amps)
2.75A
Number of Positions
9
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C