ALRO6-45-5D-W
DigiKey Part Number
1844-1099-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALRO6-45-5D-W
Description
LAMP MAG 6" LED 5 DIO 120V
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Lamp, Magnifier 5 Diopter (2.25x), 6.00" (152.40mm) Diameter LED
Category
Lens Style/Size
5 Diopter (2.25x), 6.00" (152.40mm) Diameter
Manufacturer
O.C. White Co.
Bulb
LED
Series
Arm
45.00" (1143.0mm)
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Mounting Type
Edge Clamp
Lamp/Magnifier Type
Lamp, Magnifier
Base Product Number
Voltage
120V