UCZ1A471MCS1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nichicon
In Stock: 687
Datasheet
Parametric Equivalent
Nichicon
In Stock: 2.043
Datasheet
In Stock: 500
Rubycon
In Stock: 0
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 576
In Stock: 500
In Stock: 804
In Stock: 350
Chemi-Con
470 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 150mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C