YG26M00000S430
DigiKey Part Number
3372-YG26M00000S430TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
TGS
Manufacturer Product Number
YG26M00000S430
Description
CRYSTALS 26.0MHZ 20PPM 30PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±20ppm Crystal 30pF 60 Ohms 4-SMD, J-Lead
Category
Load Capacitance
30pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm