YA25K60000L122
DigiKey Part Number
3372-YA25K60000L122-ND
Manufacturer
TGS
Manufacturer Product Number
YA25K60000L122
Description
25KHz 20PPM 12.5pF -20~+70C
Customer Reference
Detailed Description
25.6 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
25.6 kHz
Size / Dimension
0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)
Frequency Stability
-0.034ppm, ±0.006ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm