XB10M00000S412
DigiKey Part Number
3372-XB10M00000S412TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
TGS
Manufacturer Product Number
XB10M00000S412
Description
CRYSTAL 10MHZ 30ppm, 12pF 4 Pads
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±30ppm Crystal 12pF 110 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
10 MHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Frequency Tolerance
±30ppm