SQP5W47RJL0001
DigiKey Part Number
3372-SQP5W47RJL0001-ND
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
SQP5W47RJL0001
Description
Cement Res SQP 5W 47ohm 5%
Customer Reference
Detailed Description
±5% 5W Through Hole Resistor Axial Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Cement
Category
Features
Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)