SQM5W150RJL001
DigiKey Part Number
3372-SQM5W150RJL001-ND
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
SQM5W150RJL001
Description
Cement Res SQM 5W 150ohm 5%
Customer Reference
Detailed Description
±5% 5W Through Hole Resistor Radial Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Cement
Category
Features
Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Radial Lead
Tolerance
Size / Dimension
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)