RF02N3R3A500NI
DigiKey Part Number
3372-RF02N3R3A500NITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
RF02N3R3A500NI
Description
Cap. SMD,0402,NP0,3.3pF,0.05pF,5
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)