RF02N220J500NI
DigiKey Part Number
3372-RF02N220J500NITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
RF02N220J500NI
Description
Cap. SMD,0402,NP0,22pF,5%,50V,
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)