RF01N3R3B250LE
DigiKey Part Number
3372-RF01N3R3B250LETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
RF01N3R3B250LE
Description
Cap. SMD,0201,NP0,3.3pF,0.1pF,25
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)