LTM450CU00L002
DigiKey Part Number
3372-LTM450CU00L002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTM450CU00L002
Description
CER FILTER 450KHZ
Customer Reference
Detailed Description
450kHz Ceramic Filter 12.5 kHz 1.5kOhm Cube, 4-PC Pin
Category
Bandwidth
12.5 kHz
Manufacturer
NextGen Components
Insertion Loss
4dB
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Cube, 4-PC Pin
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Frequency
450kHz
Height (Max)
0.260" (6.60mm)
Impedance
1.5kOhm