CRRCR01FM47KS1
DigiKey Part Number
3372-CRRCR01FM47KS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
CRRCR01FM47KS1
Description
RES 47K OHM 1% 1/20W 0201
Customer Reference
Detailed Description
47 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)