CRCR12JA18RS01
DigiKey Part Number
3372-CRCR12JA18RS01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
CRCR12JA18RS01
Description
RES 18 OHM 5% 1W 2512
Customer Reference
Detailed Description
18 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)