CRCR12FA3R3S01
DigiKey Part Number
3372-CRCR12FA3R3S01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
CRCR12FA3R3S01
Description
RES 3.3 OHM 1% 1W 2512
Customer Reference
Detailed Description
3.3 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)