CRCL10FBR39S01
DigiKey Part Number
3372-CRCL10FBR39S01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
CRCL10FBR39S01
Description
RES 0.39 OHM 1% 2/3W 1210
Customer Reference
Detailed Description
390 mOhms ±1% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)