C0201C0G2R4B500NTA
DigiKey Part Number
3372-C0201C0G2R4B500NTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
EYang Technology
Manufacturer Product Number
C0201C0G2R4B500NTA
Description
MLCC C0G 2.4pF 0.1pF 50V 0201 SM
Customer Reference
Detailed Description
2.4 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)