C0105C0G220J500NTZ
DigiKey Part Number
3372-C0105C0G220J500NTZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
EYang Technology
Manufacturer Product Number
C0105C0G220J500NTZ
Description
MLCC C0G 22pF 5% 50V 0105 SMD
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)