B0805X6S226M160NRH
DigiKey Part Number
3372-B0805X6S226M160NRHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
EYang Technology
Manufacturer Product Number
B0805X6S226M160NRH
Description
Ind. MLCC X6S 22uF 20% 16V 0805
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)