1812B103K102DA
DigiKey Part Number
3372-1812B103K102DATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
1812B103K102DA
Description
Cap. SMD,1812,X7R,10nF,10%,1000V
Customer Reference
Detailed Description
0.01 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)