1210W107M100MA
DigiKey Part Number
3372-1210W107M100MATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
1210W107M100MA
Description
CAP.,SMD,1210,X5R,100UF,20%,10V
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)