0805N221J201DC
DigiKey Part Number
3372-0805N221J201DCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
0805N221J201DC
Description
Cap.,SMD,0805,NP0,220pF,5%,200V
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)