0805B473K101CC
DigiKey Part Number
3372-0805B473K101CCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
0805B473K101CC
Description
Cap.,SMD,0805,X7R,47nF,10%,100V
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)