0805B221K101BD
DigiKey Part Number
3372-0805B221K101BDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
0805B221K101BD
Description
Cap.,SMD,0805,X7R,220pF,10%,100V
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)