0603N2R5B500SD
DigiKey Part Number
3372-0603N2R5B500SDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
0603N2R5B500SD
Description
Cap. SMD,0603,NP0,2.5pF,0.1pF,50
Customer Reference
Detailed Description
2.5 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor NP0 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)