0603N100D500SD
DigiKey Part Number
3372-0603N100D500SDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
0603N100D500SD
Description
Cap.,SMD,0603,NP0,10pF,0.5pF,50V
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)