0603B103K101SD
DigiKey Part Number
3372-0603B103K101SDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
0603B103K101SD
Description
Cap.,SMD,0603,X7R,10nF,10%,100V
Customer Reference
Detailed Description
0.01 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)