0402N1R3A500HI
DigiKey Part Number
3372-0402N1R3A500HITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
0402N1R3A500HI
Description
Cap. SMD,0402,NP0,1.3pF,0.05pF,5
Customer Reference
Detailed Description
1.3 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.027" (0.68mm)