78250JC-R
DigiKey Part Number
811-78250JC-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
811-78250JC-RCT-ND - Cut Tape (CT)
811-78250JC-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
78250JC-R
Description
XFRMR 1:1 SMD MAX250
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Category
For Use With/Related Products
MAX250/MAX251
Manufacturer
Murata Power Solutions Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.354" L x 0.375" W (9.00mm x 9.52mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Part Status
Active
Base Product Number
Inductance
2 mH