ZRB18AR61A226ME01L
DigiKey Part Number
490-ZRB18AR61A226ME01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-ZRB18AR61A226ME01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-ZRB18AR61A226ME01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZRB18AR61A226ME01L
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZRB18AR61A226ME01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Interposer Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)