ZRB157R61A225ME11J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
ZRB157R61A225ME11J
DigiKey Part Number
490-ZRB157R61A225ME11JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZRB157R61A225ME11J
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ZRB157R61A225ME11J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Interposer Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.033" (0.85mm)