XRCGB38M400F1S2FR0
DigiKey Part Number
490-XRCGB38M400F1S2FR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGB38M400F1S2FR0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB38M400F1S2FR0
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGB38M400F1S2FR0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Frequency
38.4 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF