XRCGB32M000F1H83R0
DigiKey Part Number
490-18338-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18338-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB32M000F1H83R0
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB32M000F1H83R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
9pF