TZC3P300AA01R00 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Knowles Voltronics
In Stock: 28.169
Datasheet
Image for TZC3P300AA01R00 is not available
TZC3P300AA01R00
DigiKey Part Number
TZC3P300AA01R00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZC3P300AA01R00
Description
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Customer Reference
Detailed Description
6.5 ~ 30pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Category
Dielectric Material
Ceramic
Manufacturer
Murata Electronics
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
6.5 ~ 30pF
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Top
Features
General Purpose
Voltage - Rated
100 V