Image for TZB4P400EB10R01 is not available
TZB4P400EB10R01
DigiKey Part Number
TZB4P400EB10R01-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZB4P400EB10R01
Description
CAP TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD
Customer Reference
Detailed Description
8.5 ~ 40pF Trimmer Capacitor 100 V Bottom Adjustment Surface Mount
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
8.5 ~ 40pF
Adjustment Type
Bottom Adjustment
Voltage - Rated
100 V